Single Blog

Skąd pomysł na Go to grow?

 

Rozwojem osobistym zaczęłam interesować się jeszcze podczas studiowania psychologii. W czasie tych pięciu lat weryfikowałam naście pomysłów na to czym tak NAPRAWDĘ chcę się zajmować, gdy będę miała już dyplom w ręku. Rozwój osobisty wydawał mi się wtedy czymś niepoważnym, mało ambitnym i nieszczególnie pałałam do niego palącym uczuciem. W głowie plątały mi się różne pomysły. Rozważałam różne ścieżki – psychologa szkolnego, psychologa więziennego, terapeuty uzależnień. Wszystko wydawało się takie ekscytujące, a samo mówienie na głos w jakiej konkretnie działce chciałabym pracować przyprawiało o dreszcze. Skąd wziął się pomysł na Go to grow?

Studia i pierwsza praca

Jeszcze w trakcie studiów zaczęłam pracę w niewielkiej firmie, gdzie szef co raz podsuwał mi książki o efektywności i rozwoju i… wtedy zaczęło mi się to podobać! Zrozumiałam, że psychologia wcale nie musi zajmować się tylko dysfukcjami i chorobami. Psychologia to rozwój, stawianie celów, przekraczanie siebie i swoich słabości, praca nad sobą. Ale także zdrowie psychiczne, rozwój i wzmacnianie własnego potencjału. To właśnie wtedy rozpoczęła się moja przygoda z rozwojem, odkrywaniem, próbowaniem, przyglądaniem się samej sobie i… dalsza edukacja w tym kierunku! Nie wiedzieć czemu książki, artykuły i blogi o rozwoju zawsze w jakiś sposób mnie pociągały.

Później, gdy prowadziłam warsztaty z osobami w różnym wieku, zauważam podobny niedosyt informacji dotyczący… nas samych. Jak funkcjonuje człowiek? Jakie mechanizmy nim rządzą? To zawsze wydaje się ciekawe, zwłaszcza jeśli zaczniemy dostrzegać w tym siebie i nasze trudności. Są wśród nich obawy przed tym czy spróbować czegoś nowego, lęk przed tym co pomyślą inni, brak wiary we własne siły, stres, brak czasu i nadmiar obowiązków, brak motywacji do zmiany… To dylematy, z jakimi mierzy się każdy z nas. Tak to się właśnie zaczęło i trwa do dziś 🙂

Kluczowe tematy

Mówi się, że praca, która jest pasją to nie praca. Kiedy jednak myślałam o stworzeniu czegoś, co będzie spójne ze mną i o czym mogę mówić godzinami, wiedziałam, że będą to tematy związane z szeroko pojętym rozwojem osobistym i zawodowym. Co konkretnie mam na myśli? Jednym z ważniejszych tematów, które pragnę poruszyć w ramach Go to grow jest doradztwo zawodowe (wrrr jak ja nie lubię tego określenia!). Odkrywanie potencjału, a więc mocnych stron i zasobów, a także szukanie sposobów, by wykorzystać je w pracy – to obszar moich zainteresowań. Uwielbiam wspierać w odkrywaniu tego, co tak trudno nazwać i określić. Ogromną przyjemność sprawia mi pokazywanie innym jakie zalety i moce mają w sobie. Praca nad poczuciem własnej wartości czy samooceną to coś głębszego, jednak samo uchwycenie pewnych zasobów jest ważnym krokiem. W praktyce w życiu jest nam to potrzebne kiedy piszemy CV lub list motywacyjny – taką właśnie pomoc oferuję swoim Klientom.

Od pewnego czasu obszarem moich zainteresowań jest motywacja, wyznaczanie i realizacja celów, samodyscyplina i nawyki. Każde z tych pojęć, choć całkiem nośne i popularne, na co dzień sprawiają nie lada kłopot. Przydatne są w różnych obszarach – czy to zawodowych, czy to osobistych. Ja jednak od niedawna pogłębiam swoją wiedzę na ich temat w kontekście psychodietetyki. To dla mnie stosunkowo świeży obszar zainteresowań.

Co dla mnie oznacza Go to grow?

Go to grow to ruch, energia, decyzja by ruszyć. Bez nich nic się nie zmieni. I tak jest w każdym obszarze – czy to w poszukiwaniu czy chęci zmiany pracy, czy w potrzebie zmiany sylwetki, czy w jakiejkolwiek innej zmianie. Go to grow to zmiana, to odkrywanie siebie poprzez odkrywanie potencjału i nabywanie nowych umiejętności.

Jestem przekonana, że jeśli nauczymy się patrzeć na siebie jak na Bohatera własnego życia możemy odzyskać wpływ na to, co się w nim dzieje. Dlatego właśnie powstało Go to grow – to przestrzeń na rozwój i sięganie po więcej! Wiem, że pewne umiejętności można wyćwiczyć, niektóre wystarczy poznać i zrozumieć, a inne zaakceptować.

 

Dlatego zapraszam Cię do wspólnej przygody z rozwojem osobistym, w której każdy może odkryć w sobie Bohatera i poznać swoje moce!

 

 

Comments ()

Post a Comment

© Copyright 2019 - Go to grow