Single Blog

Jak odkrywać w sobie Bohatera?

 

Być może zastanawiasz się w jaki sposób można odkrywać Bohatera w sobie. Być może myślisz, że chodzi tu o sławę albo o to czy urodziłaś się “pod szczęśliwą gwiazdą”? A może o to, że masz w życiu farta lub po prostu o to, by inni zaczęli zwracać na Ciebie uwagę? Nic z tego – nie o takim bohaterstwie będzie mowa. 

Jak odkrywać w sobie Bohatera?

Kim dla mnie jest bohater? To osoba, która nie siedzi w miejscu, działa. To ktoś, kto jest osobą świadomą, która zna swoje moce i zasoby. Ale również przezwycięża swoje słabości – te małe i duże. To osoba, która stale poszukuje sposobów na to, by życie stało się ciekawsze, barwniejsze i satysfakcjonujące. Ktoś kto nie stoi w miejscu. To osoba, która bierze swoje życie za rogi i świadomie decyduje o tym jak ma ono wyglądać.

Być Bohaterem oznacza przeżywać swoje życie jak Bohater – nie rezygnować i wierzyć w siebie. Bohater uczy się i walczy o lepsze życie, stara się przezwyciężać trudności i nie poddaje się. Bohater dba o siebie, ale ważne są dla niego również relacje z innymi. Bohater próbuje, doświadcza i spełnia swoje marzenia.

Odpowiedzialność za siebie

Być może pomyślisz sobie, że jak ktoś taki przeciętny jak Ty może być Bohaterem? Otóż może – przede wszystkim Bohaterem swojego życia. To ze sobą spędzasz całe życie – od urodzenia, aż do ostatnich dni. Nikogo innego nie jesteś w stanie poznać tak dobrze jak siebie. Na nikogo innego nie masz również większego wpływu, jak tylko na siebie. Dlatego chcę zachęcić Cię do spojrzenia na siebie, jak na Bohatera własnego życia, a tym samym własnej “bajki”.

Moja misja

Moim celem jest wspierać w odkrywaniu zasobów. Uczyć jak pokazywać i wykorzystywać to, co mocne i dobre. Towarzyszyć w nazywaniu zalet, jeśli akurat szukasz pracy i chcesz się nimi pochwalić. Wspierać w postanowieniach i podpowiadać w jaki sposób motywować się i budować trwałe nawyki.

 

Pamiętasz co pisałam na początku? Bohater nie siedzi w miejscu. Bohater działa.

Każdy kiedyś chciał być Bohaterem. Co Ci szkodzi spróbować?

Comments ()

Post a Comment

© Copyright 2019 - Go to grow