Single Blog

Czy masz dla siebie czas?

Czas – słowo tak często używane, a jednocześnie niezwykle abstrakcyjne. Nikt go nie widział, a każdy niemal codziennie o nim mówi. Choć mamy go czasem więcej, czasem mniej, nikt z nas nie potrafi go złapać ani zatrzymać. Nie potrafimy go cofnąć, ani przyspieszyć. Upływające dni, miesiące, lata sygnalizują nam o jego upływie. Dysponujemy nim na prawo i lewo, ale czy mamy go dla siebie?

 

Czy masz dla siebie czas?

Pamiętam jak kiedyś jadąc autobusem przysłuchiwałam się rozmowie dwóch pasażerek. Kobiety w średnim, lub bardziej dojrzałym wieku. Rozmawiały o czasie. Przekonywały siebie nawzajem o tym, jak bardzo są zajęte, a właściwie jak im tego czasu brakuje.

– Wolny czas? – powiedziała jedna – Ja nie wiem co to znaczy.

Błysk w oku, który temu towarzyszył sygnalizował swego rodzaju satysfakcję, wygraną w tej drobnej potyczce słownej. Jej było na wierzchu.

Pamiętam jak zastanawiałam się nad tym z czego była taka dumna – czy z tego, że nie ma czasu dla siebie, czy może z tego, że ma na tyle dużo zajęć w ciągu dnia, by czuć się potrzebną.

 

Po co nam czas dla siebie?

Momenty, w których zostajemy sami ze sobą doskonale weryfikują to jaki mamy do siebie stosunek. Czasem trudno jest wytrzymać w samotności. Niekiedy myśli nie dają spokoju i staramy się je zagłuszyć telewizją, serialem, rozmową telefoniczną. Jednak czas dla siebie to nie tylko oglądanie czy słuchanie. To czas ze sobą.

 

Jak spędzasz czas ze sobą? Czy potrafisz zorganizować go sobie tak, by nikt ani nic Ci nie przeszkadzało, nie rozpraszało Twoich myśli? Czy potrafisz zagłębić się w swój wewnętrzny głos i usłyszeć co w Tobie gra? Radość, smutek, wdzięczność.

 

A Ty na czym spędzasz swój czas w autobusie, w domu, w międzyczasie?

Spróbuj spędzić czas ze sobą. Warto.

Comments ()

Post a Comment

© Copyright 2019 - Go to grow