Single Blog

Nie masz czasu na czekanie

Odwlekanie, czekanie, prokrastynacja – to tak nośne i modne tematy. Kwestie zarządzania sobą w czasie, planowania i organizowania swojego czasu wchodzą na zupełnie nowy level. Dziś jednak nie o tym, jak zaplanować sobie tydzień, miesiąc czy rok. Dziś chcę, byś spojrzała na całe swoje życie, w przyszłości. Na to jak do tej pory zrealizowałaś swoje marzenia i cele. i świadomie piszę zrealizowałaś, a nie udało Ci się zrealizować.

Niezależnie od tego jak łady i funkcjonalny masz planner czy kalendarz, wiedz jedno – Twój czas jest ograniczony. Czy naprawdę masz go tyle, że ciągle czekasz? To pytanie towarzyszy mi od pewnego czasu i dotyczy zarówno moich własnych celów, jak i trudności osób, z którymi pracuję.

Nie masz czasu na czekanie

Łącząc swoje doświadczenia zawodowe – w pracy z osobami chorymi terminalnie, czy w podeszłym wieku, pojęcie czasu ma totalnie inne znaczenie. Ten czas nie jest już tak nieokreślony, wydłużony i nieuchwytny, jak niekiedy nam się wydaje. Nie myślimy o czasie. Wydaje nam się, że mamy go nieograniczoną ilość. Z łatwością odkładamy sprawy na potem, a potem znów, i znów. To takie proste. Czas się kończy, a wraz z nim kończą się perspektywy na realizację marzeń. Na co dzień nie odczuwamy tego, że i nasz zegar tyka.

Jeśli wydaje Ci się, że masz dużo czasu to nie masz. Skąd możesz wiedzieć ile go mamy, skoro tak naprawdę nie wiemy jak długo będziemy żyć. Wydaje nam się, że jesteśmy mądrzy, oczytani i wiele wiemy o życiu. Chcemy być szczęśliwi, zrealizowani w wielu aspektach życia, a jednocześnie nie chcemy się przemęczać. 

Moda na planowanie i organizowanie czasu i swojej przestrzeni nie wzięła się znikąd! Trwanie w ciągłym marazmie nie sprawi, że marzenia same się spełnią, cele same się osiągną, a czas… no cóż – automatycznie się wydłuży.

Dziś chcę Cię zachęcić do spojrzenia na swoje marzenia i cele. Mogą być te, które podjęłaś z początkiem Nowego Roku, ale jeśli takowych nie masz spróbuj uchwycić te, które przyświecają Twojemu życiu niezależnie od masowych zachęt. Czy faktycznie realizujesz je tak, jak byś tego chciała? Czy masz poczucie, że zbliżasz się do ich finalizacji, przynajmniej w niewielkim stopniu? Czy wśród Twoich celów jest miejsce na to, czego naprawdę w głębi duszy pragniesz, czy może realizujesz te, narzucone Ci z zewnątrz?

Przyjrzyj się ile w Twoich celach jest Ciebie. To niezwykle ważne, bo właśnie dzięki temu masz realną szansę na powiedzenie: Jestem szczęśliwa.

Wykorzystaj swój czas – zacznij żyć, a nie przeżywać!

Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek co jest misją Twojego życia? Czy jest to bierne przyglądanie się temu, co dzieje się dookoła? Podziwianie innych? Czy może doświadczanie, odkrywanie, działanie? Zacznij żyć, a nie przeżywać. Doświadczać, zamiast przyglądać się doświadczeniom innych. Żyj i nie bądź bierną obserwatorką rzeczywistości.

Ten wpis doskonale oddaje misję mojego projektu. Go to grow to nic innego, jak poszukiwanie w sobie energii (“go“) do tego, by wzrastać, rozwijać i realizować się w życiu (“to grow“). Jeśli jest Ci to bliskie, zostań ze mną i dziel się swoim grow!

 

Comments ()

Post a Comment

© Copyright 2019 - Go to grow