Single Blog

Sprawdź jak tracisz swój czas chodząc na szkolenia

 

Żyjemy w czasach, kiedy wyższe wykształcenie uważane jest za bazę do tego, by dalej się kształcić. Kursy, szkolenia, warsztaty to tylko niektóre z propozycji, dzięki którym możemy zwiększać naszą wiedzę. W końcu dobrze jest (mówiąc górnolotnie) stale podnosić swoje kwalifikacje zawodowe, by w przyszłości być… wysoko wykwalifikowanym pracownikiem.

 

I chociaż nie można zaprzeczyć, że szkolenia niekiedy mogą nawet zmienić nasz sposób patrzenia na dany temat, to jednak chcę dzisiaj pokazać Ci, jak wykorzystać takie okazje szkoleniowe do maksimum.

 

Jako osoba, która zarówno uczestniczy w szkoleniach, a niekiedy nawet je prowadzi zauważyłam, że bardzo często marnujemy szanse szkoleniowe. Co mam na myśli? Otóż to, że uważam, że szkolenie jest okazją do spotkania się ludzi o podobnych zainteresowaniach.

 

Jednak w większości wypadków biorą oni jedynie treść merytoryczną, nie zważając na to, co jeszcze można zyskać podczas takiego spotkania. A szkoda – niekiedy te dodatki mogą okazać się ważniejsze, niż samo szkolenie!

Jaki z tego wniosek?

 

Nie wykorzystujemy potencjału, jaki tkwi w grupie nowo poznanych osób.

 

Niedoceniane rozmowy w przerwach szkoleniowych to moim zdaniem milion niewykorzystanych szans! Niezależnie od tego czy działamy w podobnej, czy też w zupełnie innych branżach. Czasem łączy nas tylko wspólnie spędzone 8 godzin, a czasem znacznie więcej – nigdy nie wiadomo, kiedy może trafić się okazja do nawiązania współpracy lub wspólnego zrealizowania jakiegoś ciekawego projektu.

 

Zacznij rozmawiać!

 

Rozmowy na przerwach szkoleniowych to moim zdaniem ogromna, a niezwykle często niewykorzystywana szansa na rozwój osobisty i zawodowy. Możemy poznać nie tylko nowego znajomego, ale również dowiedzieć się o jego zainteresowaniach, działaniach, pasjach, ścieżce zawodowej, możliwościach, pomysłach, planach i tak dalej, i tak dalej… To niezwykle dużo!

 

Wiele słyszę o tym (zwłaszcza w przypadku osób, które jeszcze nie rozpoczęły pracy), że brak im wiedzy o tym, jak dany temat wygląda w praktyce. Nie tylko szkoleniowcy mogą to wiedzieć! Dzielenie się doświadczeniem, uczenie od innych uczestników szkolenia jest na wagę złota! Niestety wciąż niewielu z tego korzysta.

 

Dawaj i bierz

 

Na własnym przykładzie mogę zapewnić Cię, że nawiązywanie relacji podczas szkoleń to fantastyczna rzecz! Do tej pory dzięki utrzymywaniu takich relacji mogłam uczestniczyć w kilku projektach, które rozwinęły mnie nie tylko pod kątem zawodowym, ale zwyczajnie – życiowym. Nie muszę chyba dodawać, że same relacje trwały długi czas, a niektóre nawet do dziś.

 

Zachęcam Cię do tego, by zacząć zwracać uwagę na to jak wykorzystujesz międzyczas na szkoleniach. To naprawdę wartościowy moment, by poznawać ludzi, z którymi być może w przyszłości będziesz współpracować. A przy okazji przypominam, że komunikacja jest jedną z tych kompetencji miękkich, o których pisałam tutaj.

Comments ()

Post a Comment

© Copyright 2019 - Go to grow