Warsztaty

Przyglądasz się innym i masz poczucie, że Twoje życie nie jest tak ciekawe jak byś sobie tego życzyła? Trudno Ci odnaleźć w sobie coś, co mogłoby być ciekawe, inspirujące i przyprawiać Cię o dumę? Brak Ci energii, motywacji do tego, by realizować swoje cele? Stale krytykujesz samą siebie i choć bardzo byś chciała ruszyć, masz poczucie, że utknęłaś w miejscu?

Z tymi i wieloma podobnymi trudnościami zmaga się wiele kobiet. Zbyt wysoko postawiona poprzeczka, potrzeba ambitnej realizacji zadań i chęć udowodnienia wszystkim, że spełniamy się w każdej roli – znasz to?

Niskie poczucie własnej wartości, silna potrzeba zadowolenia wszystkich dookoła i niesłabnący głos wyrzutów sumienia, gdy w tym wszystkim wygrzebiesz czas dla siebie. Czy żyjąc tak intensywnie można znaleźć czas dla siebie? Czy jest szansa na przyjrzenie się sobie i odróżnieniu tego co nasze, od tego co realizujemy wbrew sobie?


“Jesteś jedyną osoba na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał.”
Zig Ziglar


Pełnimy wiele ról – poczynając od córki, uczennicy/studentki, przez partnerkę, żonę, matkę, pracownicę. Każda z nich nakłada na nas pewne obowiązki, ale również oczekiwania. Czasem tak trudno w tym znaleźć przestrzeń na to, by móc realizować swoje własne plany i pomysły i działać pomimo oczekiwań innych osób. Niekiedy frustracja związana z wieloma zadaniami, w jakich realizujemy się w ramach poszczególnych ról przerasta nas na tyle, że zaczynamy żyć jak w automacie – bezrefleksyjnie i z dnia na dzień. Czujemy się zaangażowane w wiele spraw, jednak wciąż brakuje nam czasu na refleksję nad sobą i własnymi pomysłami, a tym bardziej na ich realizację… Gdzie w tym wszystkim przestrzeń na urzeczywistnianie swoich pragnień i celów?


„Twój czas jest ograniczony, a więc nie marnuj go na życie cudzym życiem. Nie daj się złapać w pułapkę przeżywania życia, będąc sterowanym przez innych. Nie pozwól, by zgiełk opinii innych zagłuszył twój wewnętrzny głos. I co najważniejsze, miej odwagę podążać za swoim sercem i intuicją. One jakimś cudem już wiedzą, kim tak naprawdę chcesz zostać.
Wszystko inne ma wartość drugorzędną!”
Steve Jobs


Zapraszam Cię do udziału w czterech spotkaniach warsztatowych, podczas których spotkasz się z innymi kobietami, podobnymi do Ciebie, jak również z najważniejszą dla Ciebie osobą – samą sobą.

Na spotkaniach przyjrzysz się różnym obszarom Twojego życia, na które być może na co dzień nie zwracasz uwagi, jednak mają one istotny wpływ na to czy i jak realizujesz się w swoim życiu. Podczas warsztatów będziesz miała okazję przyjrzeć się tym ważnym dla Ciebie przestrzeniom, znajdziesz czas na chwilę refleksji i z dystansu spojrzysz na siebie i swoje życie. W towarzystwie innych, podobnych do Ciebie kobiet, zyskasz nową energię do tego, by na nowo odkryć Twoją wewnętrzną moc.

Podczas spotkań przyjrzysz się następującym obszarom:

SAMOAKCEPTACJA

Czy czujesz się dobrze sama ze sobą?
Czy lubisz siebie?
Podobasz się sobie czy raczej dostrzegasz same niedoskonałości?

Podczas spotkania dotyczącego samoakceptacji przyjrzysz się sobie, swoim emocjom i zachowaniom. Spotkasz się z najważniejszą osobą – jednak nie najważniejszą ze wszystkich, a najważniejszą dla Ciebie – sobą samą. Będziesz miała również okazję przyjrzeć się temu, co blokuje Twoje działanie i realizację. To ważne spotkanie, które będzie początkiem do dalszej drogi rozwoju.


POTENCJAŁ

Czy znasz swoje mocne strony?
Czy potrafisz mówić o nich głośno?
A może wstydzisz się i umniejszasz swoje zdolności, talenty i dokonania?
Czy w ogóle dostrzegasz w sobie jakikolwiek potencjał?

Na tym spotkaniu skoncentrujesz się na swoich zasobach – mocnych stronach, umiejętnościach, wiedzy i innych obszarach, które składają się na Twój potencjał. Na spotkaniu dostrzeżesz je i nazwiesz po to, by jeszcze lepiej przyjrzeć się sobie. To może być okazja do tego, by przypomnieć sobie o dawno porzuconych pasjach lub tych, które dopiero kiełkują.


WARTOŚCI

Czy wiesz jakie znaczenie w Twoim życiu mają wartości, jakimi się kierujesz?
Czy dostrzegasz ich znaczenie w decyzjach, które podejmujesz?
Jakie wartości są dla Ciebie najważniejsze?

Spotkanie z wartościami ma kluczowe znaczenie dla Twojego działania, a więc motywacji i realizacji Twoich marzeń i planów. Na tym spotkaniu przyjrzysz się czy to, co robisz w życiu jest zgodne z Twoim kanonem wartości, czy może po prostu podporządkowujesz się pomysłom innych osób na Twoje życie. Wiedza o wartościach to klucz do tego, by żyć w zgodzie ze sobą i nie szukać motywacji w chwytliwych hasłach czy chwilowych uniesieniach.


SAMOREALIZACJA

Masz poczucie, że robisz wiele dla innych osób a Twoje marzenia nieco się rozmyły?
Nie masz czasu marzyć, bo są inne, ważniejsze sprawy, którymi możesz się zająć?
A może nie wiesz jak rozpisać plan na działanie?

Ostatnie spotkanie będzie okazją do zebrania doświadczeń z poprzednich spotkań i wykorzystania ich do realizacji marzeń i celów, które z pewnością masz. Stworzysz listę WŁASNYCH celów i zrobisz pierwszy krok ku zmianie, która obecnie jest dla Ciebie najważniejsza!


Podczas spotkań stworzymy pełną bezpieczeństwa i akceptacji, kameralną atmosferę, w której będziesz mogła przyjrzeć się sobie, ale również przysłuchać i podzielić doświadczeniami z innymi kobietami, podobnymi do Ciebie.

W grupie kobiet:

  • spotkasz się z osobami które tak jak Ty chcą zająć się swoim rozwojem osobistym,

  • poświęcisz czas sobie poprzez przyjrzenie się obszarom, które na co dzień pomijasz,

  • znajdziesz przestrzeń do tego, by (jeśli tylko zechcesz) dzielić się swoimi przemyśleniami, wnioskami i doświadczeniami,

  • zdefiniujesz swoje zasoby oraz sprawy, które ciągle odkładasz na potem,

  • nauczysz się odróżniać własne pobudki, od tych narzucanych z zewnątrz,

  • zaczniesz działać bardziej świadomie.

Czas warsztatów
Spotkania będą odbywać się co wtorek, w godzinach popołudniowych od 16:30 do 18:30.

Daty spotkań: 19 luty, 26 luty, 5 marca, 12 marca 2019.

Miejsce warsztatów
Spotkania odbywają się w gabinecie przy ul. Niecałej 3 w Lublinie.

Koszt udziału w cyklu czterech spotkań to 390 zł.

Aby zgłosić chęć udziału w spotkaniach wypełnij formularz kontaktowy poniżej lub wyślij wiadomość na adres e-mail: gotogrowpl@gmail.com

Zapisz się na warsztaty!

© Copyright 2019 - Go to grow